İnsana Dair

Teslimat ve İade

Teslimat:

Talepleriniz sipariş sonunda teslimata hazırlanmak üzere işleme alınır. Siparişiniz onaylandıktan sonra en geç 5 (beş) iş günü sonunda kargo firmasına teslim edilir. Kargonuzun durumu siparişinizin sonucunda size verilecek kargo takip numarası ile izlenebilir. Sözleşme konusunu oluşturan ürünler SATICI’nın belirleyeceği kargo firması tarafından ALICI’ya teslim edilir. Kargo ücreti ve varsa kargo sigorta ücreti fatura bedeline eklenir. ALICI bu bedelleri ödemeyi de peşinen kabul ve taahhüt eder.

Ödeme işlemi yapıldıktan sonra sözleşme konusu ürünlerin kargoların teslim etme süresi ortalama 1 gün ila 2 hafta sürmektedir.
SATICI Kargo ve Teslimat sırasında üründe meydana gelebilecek olan zararlardan sorumlu değildir. ALICI kendisine teslim edilen üründe bir hasar gördüğünde kargoyu kabul etmeme hakkına sahiptir. Kargo taşıması nedeniyle üründe oluşabilecek hasarlar veya kullanım kayıpları söz konusu ise, ALICI teslim anında teslim fişini onaylamadan önce kargo firması yetkilisinden hasar tespit tutanağı (zabıt) tutturularak iade edilecek ürün/ürünlere ekleyerek kargo yetkilisine geri teslim etmelidir. Aksi takdirde kargo hasarlarından kaynaklanan hasarlardan veya kullanım kayıplarından sorumluluk ALICI’nın olacaktır ve ürün iade edilemez. SATICI tarafından üründe meydana gelen hatanın kargo ve teslimattan önce meydana gelmiş olmasının tespiti durumunda hasarlı ürün SATICI deposuna ulaştıktan sonra ürünün değiştirilmesi ve tekrar kargoya verilmesi işlemi azami 7 iş günü sürer. Ürünün temin edilememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu olduğunda, SATICI, ALICI’ ya yapmış olduğu ödemeyi, işbu sözleşmede yazan koşullarla iade edecektir.

Ürün İade Koşulları:

İade işlemi için “iade işlemleri” altında bulunan iade formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Ürün ile birlikte gelen faturanın tüm kopyaları ile birlikte geri gönderilmelidir.

İade formu doldurulmamış, faturası ile geri gönderilmemiş ürünler kabul edilmez.

İade edilecek ürünün alıcı tarafından kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade ürün/ürünlerin bedelleri, söz konusu iade ürün tarafımıza ulaştığında,

iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten ve iade onaylandıktan sonra, satış anında ödemesi yapılan araca göre iade edilir.

www.piramitdergisi.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

www.piramitdergisi.com`dan satılan her mal 14 gün içerisinde iade alınabilir.

14 gün içerisinde yapacağınız ürün değişimlerinde ve iadesinde ürünleri firmamıza yollamanızdan doğan kargo ücreti iadenin kargo şirketi aracılığı ile yapılması şartı ile firmamıza aittir.